Login Form

Istatistikler

Gebruikers
209
Artikelen
1630
Weblinks
9
Artikelen bekeken hits
764410

OSMAN SENSİN

H. Niyazoğlu anlatmıştı:

Erzincan’ın Çayırlı ilçesinin Balıklı köyü. Altmışlı yılların başı. Köyde Bilal ustanın oğlu Lütfi isimli bir köylü yaşarmış. Şakacı mı şakacı. Olmadık zamanlarda, olmadık şakalar icad eder, insanları güldürürdü.

Lees meer...

HIRSIZA NASIL YARDIM EDİLİR?

N. Genç anlatmıştı:

Geçen seneler. Ama tam hatırlamıyorum. Üniversite lojmanlarını bilirsiniz. Hani Üniversite sahasının içinde. Geceleri lojmanların arasında gece bekçileri görevlidir. Ellerinde el fenerleri, ağızlarında düdükler sabaha kadar dolaşır dururlar. Oranın güvenliğini sağlarlar.

Lees meer...

BÖYLE BABANIN BÖYLE OĞLU

Kırşehirli Bekir Amca anlatmıştı.

İnönü’nün cumhurbaşkanı olduğu yıllarda hapiste bulundum. Hapiste Hasan adlı birisiyle tanıştım. Onun hapise girişinin ilginç bir hikâyesi varmış. Dinleyelim:

Lees meer...

CEHENNEME PERDE KIZLAR

A. Bukaraş anlatmıştı:

 

Şu anda Fas’ta yaşayan âlimlerden biri olan el-Cezâirî anlatmış.

Adamın birinin hanımı hamile kalmış. Baba oğlan çocuğu beklemiş ama kız olmuş. Eh demiş, şükürler olsun, bu da evlat. Allah böyle münasip gördü. Gelen hoş geldi demiş. Rıza göstermiş.

Lees meer...

BEN İSTİBRACI DEĞİLİM

Ali Ş. hocaefendi anlatmıştı:

Seksenli yılların başında Kadınhanı’nda müftülük yapan Mehmed Emin hoca kürsünde anlatmış. Bir gün Ankara’dan müfettiş imamları teftiş için Kadınhanı’na gelmiş. Bir camiide öğle namazını kıldıktan sonra imam efendinin fıkıh (ilmihal) bilgini öğrenmek için hocaya bazı şeyler sormak istemiş.

Lees meer...

ÇİFT SIFIR

Kardeşim Ömer Ece anlatmıştı:

1974 yılında Necip Fazıl Kısakürek Trabzon’a bir konferans vermek üzere gelmişti. Biz de Gümüşhane MTTB teşkilatı olarak bir grup arkadaş ile onu dinlemeye gittik.

Lees meer...