Login Form

Istatistikler

Gebruikers
209
Artikelen
1696
Weblinks
9
Artikelen bekeken hits
935725

BİR EĞİTİM PROJESİ NASIL DURDURULUR

Almanya Bonn'da yaşayan bir arkadaş anlattı:

Köln’de Türkler arasında Kale Cami denilen bir mescid var. Bir gün oranın hizmetini gören ilk nesilden yaşlı bir amca ile sohbet ederken anlattı. Bu yaşlı amca 1958 yılında Almanya’ya kaynakçı olarak gelmiş.

Lees meer...

SAYGIN MİNDER

2000 yılının ilk aylarında, Hollanda Zaandam’da birisi anlattı. Ama ismini şu anda hatırlamıyorum. Olayı ya kendisi yaşadı  ya da yaşayan bir arkadaşından dinledi.

Lees meer...

OSMAN SENSİN

H. Niyazoğlu anlatmıştı:

Erzincan’ın Çayırlı ilçesinin Balıklı köyü. Altmışlı yılların başı. Köyde Bilal ustanın oğlu Lütfi isimli bir köylü yaşarmış. Şakacı mı şakacı. Olmadık zamanlarda, olmadık şakalar icad eder, insanları güldürürdü.

Lees meer...

HIRSIZA NASIL YARDIM EDİLİR?

N. Genç anlatmıştı:

Geçen seneler. Ama tam hatırlamıyorum. Üniversite lojmanlarını bilirsiniz. Hani Üniversite sahasının içinde. Geceleri lojmanların arasında gece bekçileri görevlidir. Ellerinde el fenerleri, ağızlarında düdükler sabaha kadar dolaşır dururlar. Oranın güvenliğini sağlarlar.

Lees meer...

BÖYLE BABANIN BÖYLE OĞLU

Kırşehirli Bekir Amca anlatmıştı.

İnönü’nün cumhurbaşkanı olduğu yıllarda hapiste bulundum. Hapiste Hasan adlı birisiyle tanıştım. Onun hapise girişinin ilginç bir hikâyesi varmış. Dinleyelim:

Lees meer...