Login Form

Istatistikler

Gebruikers
2
Artikelen
2128
Weblinks
9
Artikelen bekeken hits
1733025

DELEME KERAMETİ

İsmi bende saklı bir arkadaş anlatmıştı:

Anadolunun pek çok yöresinde kerâmet Kur’an’a göre değer, şeref, Allah’ın ikramı olmasına rağmen, olağanüstü olay, şeyhlerin marifeti şeklinde bilinir.

Lees meer...

TOPRAĞIN KIYMETİNİ BİL(ME)MEK

Günümüzde ülkemizde toprağın değeri ne kadar biliniyor? Kocaman bir soru işareti. Arazilerin, ekilir biçilir alanların, yani hayatın kaynağı olan toprakların yerleşime açılmasını, üzerine yollar, sanayi ve işletmelerin, evler-apartmanlar  yapılmasını gördükçe duydukça, toprağın değeri maalesef bilinmiyor demek zorundayız.

Lees meer...

BİR EĞİTİM PROJESİ NASIL DURDURULUR

Almanya Bonn'da yaşayan bir arkadaş anlattı:

Köln’de Türkler arasında Kale Cami denilen bir mescid var. Bir gün oranın hizmetini gören ilk nesilden yaşlı bir amca ile sohbet ederken anlattı. Bu yaşlı amca 1958 yılında Almanya’ya kaynakçı olarak gelmiş.

Lees meer...

SAYGIN MİNDER

2000 yılının ilk aylarında, Hollanda Zaandam’da birisi anlattı. Ama ismini şu anda hatırlamıyorum. Olayı ya kendisi yaşadı  ya da yaşayan bir arkadaşından dinledi.

Lees meer...

OSMAN SENSİN

H. Niyazoğlu anlatmıştı:

Erzincan’ın Çayırlı ilçesinin Balıklı köyü. Altmışlı yılların başı. Köyde Bilal ustanın oğlu Lütfi isimli bir köylü yaşarmış. Şakacı mı şakacı. Olmadık zamanlarda, olmadık şakalar icad eder, insanları güldürürdü.

Lees meer...