Öncelikli Olarak Okunacaklar

Kur’an Mesajı - Muhammed Esed
İslam Düşüncesi Tarihi - Mustafa Armağan, Muhammed Şerif
Tefhimu'l Kur'an - Mevdudi

İslam'ın Serüveni - Marshall G. S. Hodgson

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek - Marshall G. S. Hodgson

Lees meer...

Parlemento seçiminden yaklaşık bir hafta sonra Hollanda medyası şöyle bir haber gecti:

Türkiye resmi din kurumu diyanet aracılığı ile Hollanda seçimlerine etki etmeye çalıştı. Nasıl mı? Binlerce e-mail göndererek. Kime? Hollanda’da seçme hakkı bulunan vatandaşlarımıza. Onlar da bu e-maillerden etkilenmişler ve F.K. Kaya’ya oylarını verip kazanmasını sağlamışlar.

Lees meer...

18 Aralık 2012 Salı 14:54 

Gölcük Gümüşhaneliler Dernegi Gençlik Kolları yönetimi haftalık toplantılarına Hollada da manevi grehber olarak görev yapan Hüseyin Ece ‘yi davet ettiler. 

Gölcük Gümüşhaneliler Dernegi Gençlik Kolları yönetimi haftalık toplantılarına Hollada da din görevlisi olarak görev yapan Hüseyin Ece ‘yi  kendilerine konferans  vermeleri için davet ettiler.

Lees meer...

Ebu Nevfel anlatıyor: "Abdullah İbnu'z-Zübeyr'i (ra) (Mekke'deki) Akabetü'l-Medine (denilen yerde) (asılmış) gördüm. Kureyş ve diğer halk onun yanına gelmeye başlamıştı. Derken Abdullah İbnu Ömer (ra) da geldi. Yanında durdu.

"es-Selâmu aleyke ey Ebu Hubeyb!" dedi ve bu selamı üç kere tekrar etti. Sonra sözlerine devamla (üç kere de) "Vallahi seni bu işten men etmiştim (ama beni dinlemedin)" deyip şunları söyledi:

Lees meer...

Yaşlı Kızılderili reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri
siyahtı ve oniki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı. Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri kurt köpeğiydi bunlar.

Lees meer...

Pagina 1 van 2