Login Form

Istatistikler

Gebruikers
209
Artikelen
1651
Weblinks
9
Artikelen bekeken hits
872306

Kısa makaleler

DİRENİŞ KÜLTÜRÜNÜN OLUŞUMU

Avrupa ülkelerinde yaşayan yabancı -özellikle de halkı müslü­man ülkelerden giden- işçiler bir değişim süreci gegirmektedirler. Bu değişim biraz tepeden inme, biraz da yabancıların kendi istekleri çerçevesinde olmaktadır.

Lees meer...

NUR’UN İNDİĞİ YERLER

Mescid, secde edilen yer demektir. Müslümanların cemaatle ibadet ettikleri yerlerin özel adıdır. Türkçede içerisinde Cuma namazı da kılınabilen büyük mabedlere camii, küçüklerine ise mescid demek yaygındır. Ancak mescid ile camiin manası aynıdır.

Lees meer...

CİHAD İBADETİ TERÖR DEĞİLDİR

ABD’deki iş merkezine yönelik saldırıdan sonra tv kanalları İslâm ve onun değerleri hakkında aynı seneryoyu, aynı hikâyeyi, aynı yanlışları, hatta aynı iftiraları gündeme getirdiler. Hoş gazeteler de aynı şeyi yaptılar ya.

Lees meer...

ADALETTEN AYRILMAYIN

  • Giriş

Allah (cc) Kur’an’da şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Allah için, hakkı ayağa kaldırarak adaletin timsali olun ve birilerine olan nefretiniz sizi adaletten sapmaya sevk etmesin! Adil olun! Bu takvaya daha yakındır. Artık Allah’a karşı sorumluluğunuzun bilincinde olun!

Lees meer...

DİRENİŞ SEMBOLÜ GENÇLER: Ashab-ı Kehf

-Gençlik çağı

Gençlik, genelde ergenlik (bülûğ) yaşından orta yaşa kadar geçen süreye denir. Kimilerin göre gençlik otuz yaşına kadar, kimilerine göre kırk yaşına kadar sürer. Gençliğin ergenlik yaşından itibaren  başladığı konusunda söz birliği var.

Lees meer...